Hlavní navigace

Stačí místo obj. zálohová faktura?

  • (neregistrovaný)

    16. 2. 2021 20:21

    Dobrý den, mám web kde nabízím i prostor pro reklamu pro firmy. Je v pořádku, když se firma zaregistruje, potvrdí souhlas s obchodními podmínkami + podmínky inzerce a já vystavím zálohovou fakturu na částku inzerce? Jakmile uhradí, vystavím fakturu-daň. doklad. Když si firma treba bude chtít inzerci prodloužit zavolá nebo mi posle email ze si preje prodlouzit tak zas vystavím zálohovou fakturu. Je to vše nebo musím ještě něco dokládat do DE...emailovou komunikaci určitě nechci uchovávat jako potvrzeni o objednání inzerce nebo tak.

    Vím ze zálohování faktura není daňovým dokladem, tak jestli po mě může FÚ chtít doložit ještě něco na základě čeho byla faktura -daň. doklad vystaven. ? Nějaký záznam? Nebo prostě stačí ta faktura?

    Pokud bych místo zálohové faktury vytvářela ve wordu třeba objednávky, musela bych je nejdřív firmam posílat ke schválení a pak nějak žádat uhradu ? Může mě to někdo objasnit jaky je rozdíl mezi vytvořenou objednávkou na sluzbu a vystavenim zálohové faktury?

    Omlouvám se za neznalecký dotaz a děkuji za reakce.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).