proč tedy v dotazu píšete, že ho vlastní manželé?
nedávali jste sem tento dotaz už jednou??
Prosím paní Vl. o konzultaci. Podobný případ. Byt ve vlastnictví dcery. Nechaný do používání matce za "nulu". Matka byt pronajímá. Příjem z nájmu bytu daní matka. Může v tom být nějaký zádrhel? Byl nabyla dcera v rámci vyrovnání po pozůstalosti po otci. Do doby, než skončilo pozůstalostní řízení, tak příjem z nájmu danila matka.
Byt byl v SJM. V rámci dědického řízení připadl dceři. Matka (předtím úmrtím otce matka s otcem) byt předtím pronajímala. Nájem je stále napsaný matku. Domluva o tom, že dále byt bude nezúplatně používat matka (tj. že ho může i dál pronajímat) je ústní. Příjmy z nájmu za rok 2020 zdaňuje matka.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
17. 2. 2021 12:51
Dobrý den, manželé vlastní byt, který pronajímají. V nájemní smlouvě je jako pronajímatel uvedena manželka. Vždy příjmy z pronájmu uváděla ve svém daňovém přiznání. Bylo by možné, že by si příjmy z pronájmu dal do svého daňového přiznání manžel? Bylo by to pro ně výhodnější. Ale smlouva je na manželku, tak nevím, jestli je to možné. děkuji