Hlavní navigace

Auto do majetku DE?

  • (neregistrovaný) 212.47.3.---

    26. 2. 2021 10:54

    Dobrý den, moc prosím o pomoc: Novela zákona o silniční dopravě (478/2000, § 21a, odst. 1, písm. b) v minulém roce přikázala taxikářům zapsat vozidlo taxislužby v registru silničních vozidel na IČO (tzn. musel jsem vzít velký techničák, jít na úřad a přepsat provozovatele vozidla z obšana na podnikající fyzickou osobu s IČem).
    Jde mi o to, jestli se touto změnou stalo vozidlo majetkem firmy a v daňové evidenci tím pádem nemůžu používat cesťáky? Pokud se musí dát do majetku FO, tak v jaké ceně??? Auto je již staré více než 5 roků. Moc děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).