Hlavní navigace

Výroční zpráva

  • (neregistrovaný) 193.165.211.---

    5. 4. 2013 15:28

    Dobrý den,
    opět bych potřebova s něčím poradit:
    Do kdy (nejpozději) musí být sestavena výroční zpráva? Např. u společnosti, která má účetní období shodné s kalendářním rokem. Účetní závěrka mus být sestavena (schválena valnou hromadou) do 30.6.násl. roku, avšak o výroční zprávě se takto nikde nepíše.
    Dle mého názoru se výroční zpráva musí sestavit nejpozději (teoreticky) do 31.12.následujícího roku (resp. do konce následujícího účetního období), jelikož k tomuto datu musí být zveřejněna v OR. Tato musí být také schválena valnou hromadou,takže praktické sestavení bude asi dříve, ale teoreticky by t mohlo být i 31.12. násl. roku.
    Mám pravdu?
    Díky za názory.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 4. 2013 17:27

      Rop

      Kde jste vyčetl, že musí být do 31.12. následujícího roku zveřejněna v OR? O této podmínce tedy nevím.

      Takže termín zpracování dán není.

      Připomínám, že výroční zprávu zpracováváte jen pokud jste povinně auditován ...

    • 12. 4. 2013 10:20

      Libor Mazálek (neregistrovaný) 46.149.115.---

      Zakládám nový dotaz, potože nevím jak se odpovídá, když jste jen host na tomto foru:
      K Výročí zprávě 1: nejpozději lze dle mého názoru sestavit VZ k 31.12.násl. roku, neboť musí být zveřejněna v OR právě do tohoto data (do posledního dne násl. úč. obd.) - je to v § 21a (2) - ZoUCE.

    • 12. 4. 2013 12:25

      Rop

      Opět tvrdím to samé. Je to termín pro zveřejnění. Termín pro sestavení nikde není. Nikde se neřeší, co dělat pokud ji nesestavím ... tak nemám co zveřejnit. Zákon říká, že musím zveřejnit účetní záznamy i bez schválení.

    • 12. 4. 2013 17:05

      bez přezdívky

      Ano souhlasím s panem Říhou  stále se píše jen o zveřejnění, niméně aby se mohlo něco zveřejnit (což je časově určeno), musí to být i sestaveno, taže podle mě (jak jsem psal hned ve svém prvním dotazu) je to tak, že VZ musí být sestavena do konce násl. úč. obd. (aby mohla být do této doby zveřejněna).
      Tzn. VZ může být sestavena od data sestavení ÚZ do konce násl. úč. obd. (tj. u kal. roku 31.12.20xx+1).
      Je to tak? Myslím, že ano.

      Děkuji za odpověď (nevíte jak se dá odpovídat na již zadaná témata? - Ať nemusím stále vytvářet nové dotazy ... registrace nestačí.

    • 12. 4. 2013 17:44

      Rop

      Pokud to chcete takto, tak ano ...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).