Musíte spočítat všechny odpracované dny v měsíci, nemůžete posuzovat pouze týden. Takže pokud se bavíme o květnu, tam je 21 směn = 168 hodin. Pokud bude mít odpracovaných více než 168 hodin, tak teprve hodiny nad 168 hodin budou s přesčasovým příplatkem. Pokud by byla ŘD, nemoc.....,pak by se brala poměrná výše.
Děkuji moc za vysvětlení. Já pochopila, že musím každý týden posuzovat ke stanovené týdenní PD zvlášť a ne až v celkovém počtu odpracovaných hodin za měsíc.
Můj případ: za květen odpracovala 166,5 hodiny, které dostane zaplacené hodinovou mzdou a příplatek žádný.
Přeji vám hezký den.
Zatímco v první větě zmiňujete hodiny nad plný úvazek, a ten úvazek je týdenní, nikoliv měsíční, v druhé větě už figuruje tzv. měsíční fond pracovní doby.
Mohla byste vysvětlit, jak jste se k tomu měsíci dostala? Třeba by to pomohlo jiným, kteří také měsíc neustále zmiňují. Děkuji.
Počítáme naprosto stejně. Dělníci na stavbě občas musí pracovat déle (nemůžou v půli práce odhodit lopatu a jít domů) a pak většinou chodí dřív domů v pátek (dobře si to hlídají). Nebo si takto "nadpracovanou" dobu vyčerpají další týden/týdny. Potom dle výkazu práce porovnáváme skutečně odpracovanou s dobou, kterou měli odpracovat a proplácíme přesčas. Porovnávat jednotlivé týdny u každého pracovníka je nerealizovatelné. To by tím mistr strávil jeden pracovní den, aby dal dohromady.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
7. 6. 2021 7:18
Dobrý den, prosím o konzultaci. Zaměstnankyně s úvazkem 37,5 hod, pracuje na úseku, kde je stanovená pracovní doba 40 hod/týden.
Pokud odpracuje v jednom týdnu: PO-Pá 39 hodin + mimořádná směna v So 7,5 hodin. Dostane mzdu za odpracovaných 46,5 hodin a příplatek za práci přesčas 6,5 hodin, příplatek za práci v sobotu 7,5 hodin.
Děkuji moc za odpověď. Evča