Hlavní navigace

Překročení obratu DPH

  • (neregistrovaný) 85.163.87.---

    1. 8. 2021 16:44

    Prosím o radu, kdy dojde k překročení obratu pro povinnou registraci k DPH?
    Provádím služby, pro dodavatele, který mi vždy za měsíc vypočte odměnu za několik dílčích úkonů a pošle podklady k fakturaci (např. 1.8.). Já pak vystavím jednu fakturu (např. 2.8.). Zaplacená je pak až další měsíc.
    Kdy mám počítat do obratu za 12 měsíců jako úplatu (podle §4a) fakturované částky za služby? V červenci (kdy služby proběhly) nebo v srpnu (až jsou vyfakturované)?
    Kdy překročím obrat podle §94 a stanu se plátcem?
    Děkuji Vám za odpověď!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).