Hlavní navigace

Vývoz zboží - paní Jana. N nebo paní Alli?

  • 31.30.120.---

    18. 10. 2021 20:08

    Dobrý den,

    prosím o radu, začali jsme vyvážet zboží do třetích zemí. Zásilkovna posílá fakturu v režimu osvobození od DPH, ale nemá k tomu žádné celní doklady. Dle §66/4/b vývoz zboží lze prokázat i jinými důkazními prostředky - stačí mi tedy faktura od zásilkovny, ze které je patrné, že zboží vezli do Švýcarska, abych mohla uvést do ř. 22 a osvobodit?
    Dočetla jsem se, že zproštěni výstupného souhrnného celního prohlášení jsou provozovatelé poštovních služeb, tedy česká pošta i zásilkovna tam spadají.
    Tady jsem pročítala stranu 3 https://www.financnisprava.cz/assets/cs/prilohy/d-placeni-dani/101444_17_Informace_o_uplatnovan_zakona_o_DPH_u_vyvozu_zbozi.pdf

    Děkuji za názor.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).