Hlavní navigace

Fakturace

• (neregistrovaný) 213.192.30.---

7. 4. 2013 18:57

Zdravim, jsem OSVC zacatecnik (budu mit - evidenci prijmu/pausaly), zatim jsem nevystavil ani prvni fakturu, a chtel bych se zeptat na nekolik veci.

1) Jak je to s vystavovanim faktury? Tusim ze se vystavuje jedna dvakrat.. jednou pro me, a jednou se posle tomu kdo plati

2) V pripade ze se odberateli posle elektronicky, musi tam byt nebo nemusi muj podpis? Abych ji nevystavil, ted bude spatne, ze bych ji pak musel vystavit podruhe. (ptam se kvuli problemum s pripadnym "rusenim faktury" tusim ze faktura se nemuze jentak zrusit, ikdyz svadelo by to k tomu ze na tom nic neni, proste bych ji hodil do kose, nikam nezapsal a vystavil po druhe. Na druhou stranu, pokud ma clovek jen evidenci prijmu a vzhledem k tomu ze se muze sestavit asi trosku i zpetne, tak by to snad fakt slo. U realneho ucetnictvi asi ne, nevim)

3) Musi se ta druha faktura tomu odberateli skutecne poslat? Nebo staci pokud si vytvorim jen tu pro sebe. Chapu ze to muze znit jako blbej dotaz, ale ptam se jen proto, v pripade ze to je kamos, ktery by zaplatil tak jako tak, tak abych ho jakoby zbytecne "neplasil" tou fakturou. (Je to cizinec, atd. Zkratka aby na to zbytecne nekoukal jak tele na novy vrata)

4) Jak je s vystavenim faktury v cizi mene? Muzu na ni proste napsat treba $1k, a pak az mi prijdou penize na ucet v CZK (dopredu nevim kolik - banky maje svoje vlastne kurzy) Si proste napisu do evidence prijem v CZK?

5) V pripade ze zapomenu na bod 3), jak vystavit fakturu nekomu do zahranici, v cestine? Ci v jeho jazyce? A jemu v jeho jazyce a pak me asi tu samou v cestine?

Tak to jsem zvedav jestli bude mit nekdo chut na tohle odpovedet, nebo ne, a budu vedet dal prd!

Diky!

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 4. 2013 22:03

Rop

1. je to jedno

2. podpis tam být nemusí. Storno faktury hlavně tak, aby se někde neobjevila ta špatná faktura ... pokud ji někdo má tak radši udělat storno fakturu a vystavit novou

3. nemusí. ale na základě čeho by zaplatil?

4. ano přesně tak

5. jak se domluvíte

A hlavně ... eviduj především příjmy ... nejenom vystavené faktury ... protože se daní přijaté peníze.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).