Hlavní navigace

Dotace IROP účtování

 • (neregistrovaný) 2a00:1028:da00:----:----:----:----:----

  7. 12. 2021 9:59

  Dobrý den. Dokázal by mi prosím někdo poradit k účtování dotace na obci? Dotaci mám již přijatou, zaúčtovanou, z podrozvahy odúčtovanou, nyní mám k dotaci dohledaný i nástroj, zdroj a UZ. Jedná se o dotaci ex post. Jak správně Vy faktury dooznačujete? Vezmete fix a napíšete na košilku dokladu z minulého roku rozdělení částky na nástroj, zdroj a UZ? Je někde uvedeno, zda se má poměr EU a SR zaokrouhlovat dolů na haléře? Bylo mi teď řečeno, že by bylo vhodnější zaokrouhlovat na celé koruny dolů, ale metodický pokyn MFCR jsem k tomuto nedohledala.
  Další dotaz zní - zkolaudovali jsme - majetek bych měla zařadit a od příštího měsíce odepisovat a rozpouštět transfer. V tomto měsíci mám udělat dohadu na jakou částku? Na částku ve výši přiznané dotace nebo všech výdajů? Dotaci účtuji poprvé a nevím si rady.
  Mám značit další faktury k této dotaci, když vím, že ještě budu muset k další platbě dokládat další faktury? Nebo mám kvůli opatrnosti počkat a faktury neznačit v systému a až po vyúčtování dotace a finanční zprávě poté dooznačit fixem? Budu ráda, když mi někdo pomůže, moc děkuji. Helena

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).