Hlavní navigace

Výdajový paušál

• (neregistrovaný) 5.104.19.---

8. 4. 2013 18:25

Dobrý den..
    mám na Vás takový specifický dotaz...
    Od roku 2010 podnikám v oboru  servis kancelářské techniky. Výroba, instalace a opravy elektrických strojů a přístrojů. Na tuto živnost mám Ičo a pokud si na netu zadám své ičo, tak mi vyjede řemeslná živnost.
    Je to řemeslná živnost,kde můžu uplatnit paušál 80% .
    Jak jsem již psal, tak od roku 2010,2011,2012 a 2013 jsem měl počítáno účetnictví běžným způsobem. Ale pak jsem se od konkurence dozvěděl,že je lepší přejít z běžného účta na paušál a to rovnou na 80%. Pani účetní mi dodanila rok 2010 a pak již rok 2011 a 2012 zpočítala paušálním způsobem... měl jsem velké přeplatky na všem, jak odvody DPH, zdravotní i sociální.
    Potřeboval by jsem upřesnit, co vše můžu do paušálu 80% počítat....
    Na každé faktuře mám práci - hodinovou sazbu za čištění kopírky a pak prodej náhradních dílů, nebo tonery a nebo prodej tiskárny s její instalací a nastavení  a různá zařízení,jako scannery , notebooky atd.
    Dle mé účetní je to tak, že pokud mám na faktuře za opravu - hodinovou sazbu za odbornou činnost , následně prodej  toneru do kopírky a nebo prodej tiskárny vždy zařadí tuto  fakturu do 80% paušálu....
    Pokud zákazníkovi prodávám jakékoliv množství tonerů a neúčtuji mu práci - jen dopravu, tak má účetní řadí tuto fakturu automaticky do 60% paušálu.
    Zajímalo by mě prosím,co vše patří do 80% paušálu,jaké faktury tam můžu dávat a co do 80% paušálu nemůžu dávat.
    Uvedený způsob fakturace 60% - 80% paušál jsem pak prověřoval u konkurence a ta mi sdělila, že způsob účtování mé pani účetní je správný....přesto prosím o upřesnění mého dotazu ohledně paušálu.
    Za všechno moc děkuji a jsem s pozdravem Zdeněk

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 4. 2013 9:23

Rop

Opravy včetně materiálu jsou 80 % - živnost řemeslná

Prodej zboží je maloobchod či velkoobchod a to je živnost volná - čili 60 %

Pokud nemáte živnost volnou a prodáváte zboží, tak doporučuji kalupem dodělat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).