Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Novela napravuje dopady změn v penzijním spoření
Daňový trik mezi taxikáři odhalen. Stát měl přijít o 300 milionů korun
Finanční správa zkrátí otevírací dobu. Změna začne platit už od července
Seniory připravují o celoživotní úspory. Tohle jsou nejčastější triky podvodníků
Poplatky za televizi a rozhlas mají skončit. Vláda odsouhlasila zásadní změnu
Od nosičů kufrů k luxusu: Neuvěřitelné příběhy, které stvořily největší módní impéria
19. 11. 2024 8:51
Dobrý den prosím o radu, zda děláme chybně nebo ne?
Máme pracovníky, kteří mají pracovní smlouvu na 37,5 hod týdně. Každý měsíc má pravidelnou mzdu, která se jí liší pouze příplatky, náhradou mzdy, dovolenou a nemocí. Jinak platíme podle pracovní smlouvy tj. 37,5. Vyrovnávací období máme rok a k 31.12.2024 a v podstatě není mzda závislá na tom zda jeden měsíc odpracuje více směn a druhý měně. Když má nemoc, tak podle kalendář ve mzdovém programu je vyloučeno 30hod za nemoc za období 13.10. do 17.10., podle odpracovaných dní v měsíčním plánu (které nebyly odpracovány) 35,5hod. . V tuto chvíli vykážu ve mzdovém programu 30hod vyloučenou dobu a náhradu mzdy tj. peníze ji dám za 35,5hod. Takto jsem to převzala od předchozí mzdové účetní, měli jsme kontrolu ze soc a vše ok. Ale nyní přecházíme k jinému mzdovému programu a tam mi tvrdí, že to děláme špatně, že budu muset platit všem lidem přesně podle odpracovaných dní a každý měsíc u každého pracovníka měnit na základě měsíčního plánu jejich kalendář. Jedná se o cca 60lidí, to si nedovedu představit.....
Předem moc děkuji za rady.