Hlavní navigace

Identifikovaná osoba

• (neregistrovaný) 2.26.157.---

18. 4. 2013 21:19

Dobry den.Prosim vas uz si opravdu nevim rady.Jde o to ze se musim stat identifikovanou osobou ponekud chci poridit zbozi z eu (uk) ktery presahne hodnotu 326 tis.zatim jsem byl neplatce.Dostal jsem od od zivnostenskeho uradu ico a dico na kterou mi anglicky dodavatel nemuze vystavit fakturu bez uctovani V.A.T (dph) ponekud nejsem V.A.T registrovany v eu coz u nas nejspiz znamena byt platcem dane.Takze takovej zacarovanej kruh.Snad neni mozny abych musel zaplatit dan v uk a potom hned zase po doruceni zbozi v CR.Vim ze jako identifikovanaosoba nemusim dan uctovat pri prodeji zbozi v CR nebo SK ale doufam ze si muzu zazadat pres HM Revenue o vraceni V.A.T ale to mi prijde byt hodne slozite ponekud to bych pak musel delat pri kazde dalsi objednavce,mozna i kazdy mesic.Je identifikovana osoba zahrnuta do  registru V.A.T (dph) registrovanych?Muzu se stat osobou identifikovanou drive nez poridim nejake zbozi z eu abych tim pripadne ziskal zarazeni do registru k porizeni zbozi bez zauctovane V.A.T dodavatelem?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 4. 2013 21:56

Rop

Tak hlavně pro rok 2013 ten limit padnul na 0 Kč. Je to stejné jako u služeb ... stáváte se identifikovanou osobou hned.

Identifikovanou osobou se stáváte hned, ale finančákům jste to povinen říct až 15 dnů na to. A ti vás taky dají do registru. Takže svému milému dodavateli nahlašte DIČ jaké dostanete (CZ+rodné číslo) a on vám to prodá bez DPH a tímto nákupem se stanete plátcem a odvedete z toho daň reverse charge.

Zkuste mu poslat překlad § 6g a § 99 zákona o DPH (jsou to dvě věty). Snad to pochopí, že plátcem se stanete ve chvíli kdy on vám to dodá a už z toho musíte odvést daň v ČR.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).