Otevření obchodu s oblečením

  • (neregistrovaný)

    22. 4. 2013 19:17

    Dobrý den, chtěla bych si tevřít ochod s oblečením v centru liberce, já jsem z prahy. Zajímalo by mne jake jsou podmínky, musím mít živnostenský list? a jaky? Jaký je postup pokud si chci takovýto obchod otevřít?
    S pozdravem K. Krejčiříková

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 4. 2013 21:31

      petr.cizek2 (neregistrovaný)

      Dobrý den,

      pro provoz obchodu s oblečením je nutné živnostenské oprávnění v oboru "Maloobchod, velkoobchod". Jedná se o živnost volnou, pro kterou není vyžadováno doložení žádné zvláštní kvalifikace. Živnostenské oprávnění Vám zaregistrují na živnostenském úřadě nebo bezplatně zde.

      Pro zřízení obchodu budete potřebovat vhodné prodejní prostory. Tyto musí být zkolaudovány pro účely prodeje, pokud tuto kolaudaci nemají, je nutné zažádat na stavebním úřadě o změnu užívání (rekolaudaci). Doporučuji oslovit několik místních realitních kanceláří, v Liberci je v současné době poměrně převis nabídky prodejních prostor i v centru města, vybrat ten vhodný určený pro prodej by nemělo být problém. Pro vlastní užívání prostor je nutné uzavřít s majitelem objektu nájemní smlouvu.

      S pozdravem

      Petr Čížek
      ZalozFirmu.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).