Hlavní navigace

Řemeslná živnost

  • (neregistrovaný) 188.134.220.---

    6. 5. 2013 12:22

    Dobrý den, rád bych se zeptal, jak je to v současnosti s vykováváním řemeslné živnosti. Jedna klientka je čerstvě vyučená v oboru kadeřinice a chtěla by začít podnikat na ŽL, bohužel nemá žádnou odbornou praxi. Někde jsem se dočetl, že by mělo přijít v platnost, že u některých oborů (kde je zahrnuto i kadeřnictví) by si mohla založit živnost i bez potřebné jednoroční praxe (předpokládá se znalost oboru ze školy). Nevíte zda již je tento fakt platný, či jaké náležitosti by měla splnit, aby si mohla založit živnost. Bohužel jsem se s tímto případem ve své praxi doposud nesetkal a proto se obracím na Vás, zda s tím nemáte nějaké zkušenosti. Děkuji 

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 5. 2013 13:23

      Rop

      A co takhle si přečíst zákon? Přesněji řečeno § 21 živnostenského zákona:

      Odborná způsobilost pro řemeslné živnosti se prokazuje dokladem nebo doklady o
      a) řádném ukončení středního vzdělání s výučním listem v příslušném oboru vzdělání,

      Kde jste se dočetl, že musí mít jednoroční praxi? V jakém oboru jí radíte? Doufám, že ne v daních.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).