Hlavní navigace

Daňové poradenství

• (neregistrovaný) 90.180.243.---

16. 5. 2013 20:37

Vážený pane Ing.Řího,
    Můj dotaz byl špatně pochopen , ale i vyjádřen. Jednalo se o  smlouvu o dílo : od - do za cenu 4030 EUR na podkladě ŽL. To, že zaměstnanec nemůže být plátce DPH , to nás ještě naučili .Jinak děkuji za odpověď .

Jinak nevím , z jakého důvodu mi píšete,že nelegálně provozuji daňové poradenství ??? Odpusťte , ale to byla dost silná káva .
    Pracuji na HPP a jsem majitelkou ŽL. živnost je vedena pod titulem Činnost daňových poradců , vedení účetnictví a daňové evidence . tak mi to bylo přiděleno na podkladě mého vzdělání Živnostenským úřadem.
    Pokud mám informace , tak daňového poradce nemohu opravdu s titulem Bc.provozovat .

celkem jste mi odpovídal asi na 6 dotazů, které posloužily pouze mně , jak jste přišel na to , že nelegálně něco provozuji ??? ?
    S pozdravem bakalářka :-\

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 5. 2013 21:05

Rop

Smlouva o dílo? na co? Pravděpodobně se zahájením této činnosti automaticky stal plátcem DPH.

Vaše činnost se jmenuje: Činnost účetních poradců, vedení účetnictví, vedení daňové evidence a je vykonávána dle živnostenského zákona. A tato činnost neobsahuje daňové poradenství.

Abyste mohla komukoliv poradit v oblasti daních musíte být daňovou poradkyní dle zákona o daňovém poradenství. A daňovou poradkyní se právě s bakalářským titulem stát můžete.

Takže ona to zase tak silná káva není.

S úctou
      Ing. Pavel Říha
      daňový poradce evidenční číslo 04597
      člen Sekce pro otázky profese daňového poradce Komory daňových poradců České republiky
      člen Pracovní skupiny pro informatiku a výpočetní techniku Komory daňových poradců České republiky

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).