Hlavní navigace

DPP u více zaměstnavatelů a pojistné.

  • (neregistrovaný) 85.70.136.---

    3. 6. 2013 17:43

    Pokud pracuji na DPP pro dva zaměstnavatele, pro každého pod 10000 měsíčně, ale v součtu nad 10000 Kč, vzniká mi povinnost platit zdravotní a sociální pojištění?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 6. 2013 20:00

      bez přezdívky

      Dobrý den,

      maximální hodinový rozsah práce (ročně 300 hodin) i limit pro odvody sociálního a zdravotního pojistného se posuzuje u každého zaměstnavatele zvlášť.  Ve Vašem případě tedy dohody podléhat odvodům pojistného nebudou. Pouze u jednoho zaměstnavatele však můžete mít pro jeden kalendářní měsíc podepsané daňové prohlášení a tím si uplatnit měsíční slevy na dani.

      Na druhou stranu, pokud nemáte jinde odvedeno zdravotní pojištění alespoň z minimálního vyměřovacího základu (8000 Kč) nebo neste osobou, za kterou platí zdravotní pojištění stát (např. osoby na rodičovské, studenti atd.), pak musíte sama platit pojistné jako osoba bez zdanitelných příjmů ve výši 1080 Kč.

      Jen pro úplnost upozorňuji, že jste v situaci, kdy máte dva souběžné zaměstnavatele a proto jste povinna podat po skončení zdaňovacího období v souladu s § 38g zákona o daních z příjmů daňové přiznání, a to na základě potvrzení o zdanitelných příjmech od všech zaměstnavatelů.  O roční zúčtování zaměstnavatele žádat nemůžete.

      Krásný den přeje   Dagmar Kučerová  :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).