Hlavní navigace

Příjmy z pronájmu

  • (neregistrovaný) 213.226.208.---

    1. 7. 2013 13:19

    Pronajímám dům, používám skutečné náklady. Musím rozdělit hodnotu domu a pozemku a dům 50 let odepisovat ? Tak se mi pozemek  nikdy nedostane do nákladů, ale příjem z pronájmu za pozemek ano. Pronajímám i zařízení - movité věci - je možné dát příjem z pronájmu těchto movitých věcí do §10? Pokud nájemník něco zničí nebo zůstane dluh za energie, je možné snížit příjem za pronájem  o tuto škodu a dluh za energie? md

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 7. 2013 11:18

      Rop

      Odpisy - dle zákona o daních z příjmů ...
      Pozemek se neodepisuje - díky bohu, on se nám jaksi neopotřebovává
      A je to příležitostný pronájem movitých věcí? Pokud není tak patří do § 9.
      Není to možné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).