Hlavní navigace

Povinnost auditu v prvním roce po rozdělení společností

  • (neregistrovaný) 193.165.211.---

    6. 8. 2013 13:31

    Dobrý den,
    chci se zeptat jaký názor máte na to, zda má ÚJ vzniklá přeměnou v prvním roce povinnost auditu nebo ne?
    Podle mě je to minimálně diskutabilní, protože legislativně přímo toto není nikde upraveno, tzn. vzít podmínky pro povinnost auditu (A>40 mil. Obr.>80 mil. a z-ci>50) a posoudit zda je splněno v běžném i min. obd. (tzn. v prvním období nemůže být nikdy splněno).
    Nicméně když se na věc podíváme z právního hlediska, společnost má stále stejné z-ce, stále stejné zákazníky, stále stejné tržby, přecházejí na ně práva a povinnosti rozdělované společnosti ... takže by se toto mělo zohlednit. Navíc zákonodárce určitě nemyslel zákon tak, že se tímto zbaví povinnosti auditu - možno chápat jako úmyslné obcházení zákona?

    Děkuji za názory.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 8. 2013 16:48

      LM (neregistrovaný) 193.165.211.---

      A kde to je upraveno?
      Vždyť podmínky auditu jsou upraveny v §20 ZoU a tam nic takového není.
      O zahajovací rozvaze a splnění uvedených podmínek se tam nic nepíše. Z čeho vycházíte?

      Děkuji

    • 6. 8. 2013 17:30

      Rop

      § 4 odst. 7 vyhlášky ... minulé období = zahajovací rozvaha ... a protože v zákoně nikde není minulé období rozumně vysvětleno, tak se koukám do vyhlášky ... :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).