Hlavní navigace

Daň z pronájmu

  • (neregistrovaný) 109.81.182.---

    6. 9. 2013 8:51

    Dobrý den, v současné době jsme začali pronajímat byt, jako obyčejní občané, nikoli jako podnikatelé. Chtěla bych se zeptat, jak je to se zdaněním a podáním danového přiznání. Podle zákona a dalších zdrojů jsem pochpila, že v případě pronájmu nemovitostí je nutné vždy podat daňové přiznání. V některých článcích se ale píše něco o tom, že jsou-li příjmy do 6tis.¨, není třeba daňové  přiznání podávat, tuto informaci jsem ale nidke v zákoně nedohledala. Můžete mi tedy prosím poradit jak to s tímto je? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 9. 2013 10:02

      Rop

      § 38g odst. 2 zákona o daních z příjmů

      Pokud máte jenom zaměstnání a u zaměstnavatele máte podepsané prohlášení a ostatní příjmy ... opakuji PŘÍJMY ... jsou nižší než 6 000 Kč tak nepodáváte přiznání.

      A pokud pronajímáte byt za méně než 6 000 Kč za rok ... tak mi prosím napište kde a já se k vám velmi rád nastěhuju.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).