Hlavní navigace

Firma na principu letadla

• (neregistrovaný) 94.113.24.---

12. 9. 2013 15:05

Dobrý den,
    chtěl bych se zeptat ,těch zkušenějších již dlouho dobu ,uvažuji o tom ,že začnu podnikat a dostal jsem přímo  výtečný nápad jak a s čím podnikat.Ovšem jsem se pak dozvěděl ,že tento systém je prý nelegální.Trochu to přiblížím chci prodávat produkty pro mladé lidi (víc neprozradím) a navíc k tomu chci udělat MLM (o MLM jsem se dozvěděl ,až po té co jsem to vymyslel trochu paradox :D ) ,akorát je tu problém je to částečně MLM a částečně Letadlo , každý říká ,že je to podvod ,protože jakmile přestanu mít zákazníky nebo jich naopak získám až moc tak mi nezůstane dostatek peněz pro vyplácení provizí a tím pádem je to pak podvod.Rád bych vám to tu přiblížil víc jenže tím bych vám tu dal celý svůj now-how což teda nechci :D tak se zeptám pokud vím ,že když třeba budu mít spousty zákazníku nebo naopak mi přestanou chodit a vím že i když pak výdělek zdaním zaplatím za různé služby pracovníci prostě vše zaplatím jak mám každého zákazníka do koruny a vím že ještě i mě v tom zůstanou peníze je to nelegální ? ještě trochu to upřesním získám např. 10 000 zákazníku výdělek bude třeba 1 milión zaplatím daň vyplatím provize a zůstane mi třeba 200 000 je to v tom případě nelegální ? když vše poctivě zaplatím zdaním ? Já si myslím že je to legální :) vaše názory prosím :) děkuji za pomoc :)

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 10. 2013 11:41

bez přezdívky

Dobrý den,

zaplacením všech vašich závazků a daní se rozhodně nevykoupíte z případného nezákonného nabytí těchto peněz. Hranice mezi tzv. letadlem/pyramidou a MLM je velmi tenká, z vašeho popisu se nedá jednoduše říct, zda jde o legální či nelegální formu podnikání. Pokud váš podnikatelský záměr myslíte vážně, doporučuji vám poradit se s kvalitním právníkem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).