Hlavní navigace

Dohody

• (neregistrovaný) 213.192.4.---

18. 10. 2013 21:23

Dobrý den,

prosím o informaci. Přečetla jsem skoro celé forum a jsem teď trochu zmatená.
    Jsem živnostník a chci přijmout 3 zaměstnankyně s dětmi (nad 3 roky) na dohodu. Pracovaly by 4 hodiny denně cca za 4500 hrubého. Je mi jasné, že jim budu strhávat 15% na srážkovou daň z jejich výplaty, pojistné ne a ony si uplatní odvody na dítě. Jak je to ale se ZP a SP za zaměstnavatele? jako OSVČ za ně odváním pojištění nebo ne? a pokud ne, do jaké hrubé částky?

A může být jejich prohlídka u jakéhokoli praktického lékaře?

děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 10. 2013 11:14

Rop

Tak já začnu u toho nejjednoduššího - SP a ZP neodvádíte ani za ně, ani za "zaměstnavatele" do výše 10 000 Kč hrubého měsíčně

Daň - buď bude srážková 15 % bez podepsaného prohlášení - a bez všech slev a bonusů, a nebo bude zálohová 15 % s podepsaným prohlášením a se slevou na poplatníka a i vyplaceným bonusem (vzhledem k tomu, že se jedná o mzdu vyšší než 1/2 minimální mzdy)

Jinak s tím zaměstnáváním je trochu víc papírování, tak vám doporučuji si na to najít účetního či daňového poradce.

• 17. 11. 2013 11:34

ivzez

Proč byste jim měla strhávat srážkovou daň?
      Dejte jim podepsat prohlášení k dani z příjmu.

Na kterou dohodu?

Z DPP se neodvádí zdravotní ani sociální pojištění do odměny 10.000 btto,
      z DPČ do odměny 2.500 btto měsíčně.

> ... A může být jejich prohlídka u jakéhokoli praktického lékaře?

Zná jakýkoliv praktický lékař Vaše pracoviště a pracovní podmínky na všech Vašich pracovištích?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).