Hlavní navigace

Ztracená zásilka a DPH - nevíte někdo?

  • (neregistrovaný) 85.160.246.---

    16. 2. 2006 14:20

    Prosím, najde se někdo kdo by znal odpověď na tuto otázku?

    Objednali jsme v EU zboží, dostali fakturu vystavenou v lednu, zaplatili ji a ke dni vystavení faktury zaúčtovali 131/321. Námi sjednaná přepravní společnost, která měla zboží v EU vyzvednout a přepravit, zásilku ztratila (nevíme jestli v EU nebo v ČR) a škodu uhradí. Jde mi o to, jestli dle zákona o DPH došlo k pořízení zboží z EU a máme povinnost odvést DPH na výstupu a pokud ano, můžeme si ji současně nárokovat na vstupu? Podle § 16 ZDPH jsme nabyli právo nakládat se zbožím v okamžiku kdy dodavatel v EU toto zboží vyskladnil (ExWorks), ale nevíme jestli bylo zboží přepraveno do tuzemska. Dokáže mi někdo poradit, jestli došlo k pořízení zboží z EU nebo ne a jestli musíme odvést DPH a současně si jej nárokovat na vstupu?

    Náhradu škody budeme fakturovat přepravní společnosti bez DPH - nevíte podle kterého § není náhrada škody předmětem daně?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).