Hlavní navigace

Daň z převodu a z příjmu

  • (neregistrovaný) 94.112.205.---

    7. 2. 2014 15:58

     Dobry den. Manzele spolu zili 7 let ve spolecnem byte, ktery byl druzstevni. Druzstevni podil vlastnil manzel. Pri koupi bytu ho dali do SJM. Ted se rozvadi. Manzelka odkoupila 2/5 vlastnickeho podilu manzela. Musi platit manzel dan z prevodu nemovitosti nebo se na nej vztahuje osvobozeni ? A jake ? A pak dan z prijmu musi platit, kdyz tam bydlel 7 let, ale jako v druzstevnim a pak jako OV pouze 20 mesicu ? Nebo se na nej vztahuje:Zákon 586/1992 Sb.§ 3 - Předmět daně z příjmů fyzických osob
    (4) Předmětem daně nejsou:
    g) příjem z:
    1. vypořádání spoluvlastnictví rozdělením věci podle velikosti spoluvlastnických podílů,
    Co to znamena , Rozdeleni nejakeho majetku bez prodeje nebo i takto provedeny prodej mezi sebou ?
    Moc dekuji za odpovedi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).