Hlavní navigace

Živnostenský list

• (neregistrovaný) 88.102.91.---

14. 2. 2014 15:01

Dobrý den,
    *řešim* tu teď takovou menší perličku.

Chtěl bych se zeptat, jak to funguje v případě, že :

Člověk si v srpnu udělá živnostenský list ( na prodej zboží ), v září je přihlášen ve škole ( takže škola za něj platí odvody ZD, Soc ), v listopadu ho vyhodí ze školy ( tudíž škola přestává platit ZD? a Soc a člověk si ho musí platit sám?),ale pořád má živnostenský list a podniká.
    Pokud půjde a pozastaví živnost a nepřihlásí se na pracovní úřad, kdo za něj platí Soc a ZD ? Přece on sám ( tedy jen ZD), pokud ne, má problém. Je to tak?
    Pokud živnost nepozastaví, musí snad normálně každej měsíš povině platit ZD a Soc.

Jak je s daňovým přiznáním v případě, že člověk založí živnost, přihlásí se do školy, po měsíci ho vyhodí a on pozastaví živnost ?Jak je s daňovým přiznáním v případě, že člověk založí živnost, přihlásí se do školy, po měsíci ho vyhodí a on NEpozastaví živnost ?Svoje věci v podnikání vím jak mám dělat ( pokud ne, účetní mi poradí ), ale tohle je dle mě všechno na hlavu a ten člověk to neměl ani zkoušet, když o tom nic neví a nic si nezjistil a kašle na to a nic s tím nedělá. Samosebou ho v tom nechám vykoupat, ale zajímá mi, jak to v těchto případech je.

Díky za odpovědi.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).