Hlavní navigace

Výzva k součinnosti z Realitní kanceláře

• (neregistrovaný) 94.112.116.---

15. 2. 2014 12:06

Obdržel jsem doporučeně "Výzvu k součinnosti" z realitní kanceláře o tom, že "zjistili, že došlo k vypršení platnosti Výhradní dohody o zprostředkování a poskytování služeb související s prodejem nemovitosti ze dne 19.11.2013." Dále píší, že "dne 26.11.2013 mi písemně oznámili, že uzavřeli rezervační smlouvu se zájemcem o předmět převodu."
    Výhradní dohoda byla uzavřena na dobu určitou do 31.1. 2014, tudíž jsem předpokládal, že po tomto datu nemám již vůči této realitní kanceláři žádné závazky a mohu prodat byt jinému zájemci.
    Oni však dále píší: " Do současné doby jste ale neuzavřel Kupní smlouvu se zájemcem o předmětu převodu, kterou jsme pro vás vyhotovili. Dovolujeme si vás tímto vyzvat k uzavření této smlouvy. Kontaktujte pobočku do 10 dnů za účelem sjednání termínu schůzky podpisu kupních smluv."  Důvod, proč jsme smlouvu do 31.1.2014 neuzavřeli, byl ten, že nejdříve jsme čekali, až bude mít kupující peníze, měli mu je poslat z Ukrajiny. V prvním návrhu smlouvy, kterou jsem obdržel mailem, měl kupní cenu uhradit do 20.12. 2013. Peníze ještě neměl, tak k uzavření smlouvy nedošlo. V lednu jsem čekal, až realitní kancelář přepracuje návrh smlouvy podle nového Občanského zákoníku. Když mi jej mailem poslala, vrátil jsem návrh s připomínkami zpět. Poslala jej znovu 28.1. Na ten jsem již nereagoval, byl jsem na dovolené a četl jsem jej až v únoru, tedy po uplynutí platností "Výhradní dohody." Realitnímu makléři jsem 4.2.2014 telefonicky sdělil, že už o jejich služby nemám zájem. Říkal jen, že tedy budou muset zájemci o koupi vrátit rezervační zálohu 50 000 Kč.
    Jak mám nyní na Výzvu k součinnosti správně odpovědět, abych se nedostal do nějakých problémů? Stačí odpovědět mailem, nebo mám také doporučeným dopisem?
    Předem moc děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).