Hlavní navigace

Autorské honoráře

  • (neregistrovaný) 81.200.61.---

    19. 2. 2014 1:39

    Ve článku http://www.podnikatel.cz/clanky/zmeny-zakona-o-danich-z-prijmu-od-roku-2014/ jsem se dočetl, že "Pokud úhrn autorských honorářů od jednoho plátce (jedno nakladatelství, jedna redakce apod.) nepřesáhne v kalendářním měsíci 10 000 korun, budou příjmy zdaněny plátcem konečnou srážkovou 15% daní". Prostudoval jsem značnou část zákona o dani z příjmu a nikde jsem se nedočetl, že tu "srážkovou daň" platí plátce. Nemá ji náhodou platit poplatník? A v případně, že by si to poplatník přál, je možné nějakým způsobem poplatníka této povinnosti zbavit (i za cenu podávání daňového přiznání).

    Důvod: V případě prodeje softwaru se jedná o autorský příjem (AZ § 2 odstavec 2) a nechci zatěžovat klienty tím, aby platili nějaké daně.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).