Hlavní navigace

Rekonstrukce provozovny pro start podnikání

• (neregistrovaný) 69.11.75.---

2. 3. 2014 18:23

Zdravím čtenáře,

Doufám že je tohle správné místo pro můj dotaz.
    Chystám se v létě otevřít rychlé občerstvení a momentálně řeším otázku jak se nejlépe připravit na výběr provozovny co se týká rekonstrukcí a úprav. Vím že nejlepší by bylo najít pronájem objektu, který je již zkoulaudovaní pro tento účel. V případě že se mi ale nic takového najít nepodaří, chtěl bych požádat o radu někoho kdo již podobnou situaci řešil. Byl bych moc vděčný za částečné přiblížení postupu kterým si budu muset projít, v případě že budu chtít změnit účel provozovny a zkolaudovat ji na rychlé občerstvení.
    Mám předběžnou představu z informací co jsem vyhledal. Pokud jsem vše správně pochopil, nejprve mi musí projektant udělat projekt který budu muset schválit u okresního hygienika a hasičů, potom na stavebním úřadě zažádat o stavební povolení. Po rekonstrukcích musím kontaktovat hygienickou a požární inspekci a potom provést kolaudaci.
    Nevím zda je tento postup správný a něco mi třeba neuníká, proto bych chtěl trochu podrobnější informace, ať to mám v hlavě trochu více srovnané a připravené. Také na co si mám dát při tomhle postupu pozor apod.

Snadnější verze by nejspíš byla najít prostory již zkolaudované pro požadovaný účel. V případě že najdu takové místo co bude vyhovovat mým požadavkům, stále se úpravám a drobným rekonstrukcím nevyhnu. Proto by mě zajímalo, co vše bych měl o rekonstrukci v takovéhle situaci vědět. Budu potřebovat stavební povolení a projekt? Jaké orgány musím před a po takovéhle rekonstrukci kontaktovat? Na co si dát opět pozor a čemu se vyvarovat?

Vím že se jedná o dost rozsáhlou otázku, ale snažím se být opatrný ať nepřijdu o finance kvůli neznalosti.

Děkuji za jakýkoliv tip nebo radu,
    Radim

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).