Hlavní navigace

Založení s.r.o.

• (neregistrovaný) 213.226.214.---

2. 3. 2014 22:46

Dobrý den,
    měl bych spoustu dotazů, ale vzhledem k zachování lepší přehlednosti se budu snažit vše napsat, co nejstručněji.
    V tuto chvíli platí:

• podnikám jako OSVČ vedlejší (neplatím žádné zálohy-sociální,zdravotní,..), obor "maloobchod-velkoobchod" - provozuji e-shop s herními konzolemi, hrami atd.

•    
    • hlavní pracovní poměr mám u zaměstnavatele, kde mám příjem vyšší, než v podnikání

Dotazy:

• přechod na s.r.o., rád bych ale ještě k oboru maloobchod-velkoobchod přidal i koncesovanou živnost Silniční motorová doprava, bohužel nemám odbornou způsobilost (otec má vše, co je potřeba ke splnění podmínek) proto můj dotaz zní - můžu založit s.r.o., která bude mít obor jak maloobchod-velkoobchod, tak koncesovanou živnost silniční motorová doprava, pokud budu já jednatel a otec bude společník, který doloží potřebné papíry pro udělení této živnosti?

•    
    • mohu vlastnit s.r.o. společně s OSVČ vedlejší?

•    
    • silniční daň - jaký je výpočet pro silniční daň při nákladním vozidle o hmotnosti cca. 12t (23t maximální) a 3 nápravy?

•    
    • účetnictví - musí se vést podvojné účetnictví?

•    
    • firma by měla 1-2 zaměstnance (řidiče)

Předem děkuji za všechny odpovědi, jakékoliv dotazy, kritiku a připomínky uvítám.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).