Hlavní navigace

Změny v podnikání po ukončení statutu studenta

• (neregistrovaný) 89.103.181.---

15. 3. 2014 21:38

Dobrý den,

v dubnu mi bude 26 let, v červnu budu končit školu a v létě bych chtěl zahájit podnikání. Chtěl bych se zeptat na několik otázek:

• Kdy pro mě bude nejvýhodnější zřízení ŽL? Před 26. narozeninami, před ukončením studia nebo až těsně před zahájením podnikání? Mám na mysli především zvýhodnění studentů-živnostníků, jestli platí celý rok podle podmínek při zahájení podnikání nebo dovršením 26 let věku nárok na neplacení záloh atd. ztrácím.

•    
    • Jaké jsou pro mě výhody a nevýhody zřízení ŽL v těchto jednotlivých "obdobích"?

•    
    • S tím souvisí i typ činnosti. Při založení živnosti nyní bych měl podnikání jako vedlejší činnost. Jakmile skončím školu a nezačnu nikde pracovat, automaticky se mi typ činnosti změní na hlavní činnost? Nebo to musím někde hlásit? A pokud bych od září začal pracovat na HPP mohu si vybrat nebo automaticky bude podnikání vedlejší činnost?

•    
    • Pochopil jsem správně, že Osoba registrovaná k dani ... se vztahuje pouze na EU? Pokud by mi byla vystavena faktura z USA, tak nemusím být osobou registrovanou? Nebo existuje i nějaké clo na služby? Jedná se mi především o Google AdWords, ne nákup předmětů.

Předem děkuji za Vaše odpovědi

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).