Hlavní navigace

Export do USA

 • (neregistrovaný)

  29. 3. 2014 20:30

  Dobrý den,
  naše firma(slévárna) má zákazníka v USA. Prodáváme jemu odlitky. To je OK. Ale když zákazník chce nový typ odlitku tak je třeba udělat model podle kterého se bude nový typ odlitku odlévat. Tento model chce mít ve vlastnictví náš zákazník v USA - chce jej vlastnit ale zároveň model musí zůstat v naší slévárně v ČR abychom na něm vyráběli. Jak to ale udělat?
  Jedna, ne úplně elegantní varianta tu je: rozpustit cenu modelu (např. 100 000kč) do standardní ceny na 1ks odlitku, když bude tento odlitek exportován(např. várka 100ks). Tím dostaneme cenu za model do našich kapes,ale není to prostě pořád ono. Řekl bych že model pořád vlastníme my a ne zákazník. Krom toho prodáme zákazníkovi takto několik várek odlitku "draho" a to se jemu zase nelíbí protože tyto vyšší ceny figurují v jejich databázích a vypadá to že dodáváme draho,jenže ty počítače neví, že v té ceně je hodnota modelu.
  Nevíte jak to "správně" prodat do USA aniž by zboží opustilo ČR?
  díky

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 3. 2014 11:19

   Rop

   Tak to přece není problém. Prostě vystavíte zákazníkovi fakturu včetně české DPH a model prodáte. Amík za to zaplatí o 21 % víc, ale nebude mít vyšší hodnotu finálních výrobků :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).