Re: Příspěvky na dopravu
****************
To záleží, jakou formou to oficiálně dělá:
1. může všem zaměstnancům o paušální částku zvýšit měsíční mzdu resp. hodinovou mzdu, pak nikdo nepozná, že se jedná o příspěvek na dopravu a vše je řádně zdaněno jak zaměstnancem, tak firma to má v mzdových daňově uznaných nákladech.
2. Přispívá podle dohod oficiálně na dopravu, pak to musí mít ze zisku
3. Od 1.1.06 je možnost zaměstnavatelem "daňově" hradit tzv. svoz zaměstnanců, kdy zaměstnavatel hradí dopravci přepravu např. z Kladna do Prahy. Tato částka je však omezena limitem
Re: Příspěvky na dopravu
******************
Jestliže zaměstnavatel přispěje zaměstnanci na dopravu např. paušální částkou, musí to projít výplatním sáčkem zaměstnance. Zaúčtujete normálně na účet 521/331 s tím, že u 521 si dáte analytické členění pro daňově neuznané náklady. Pro zaměstnance to rovněž není příjem osvobozen, takže z toho odvede daň. Protože se nejedná o příjem za práci, tak to nepodlého pojistnému.
Re: Příspěvky na dopravu
*****
Pani Ruzeno, napiste o jaky prispevek by slo (na jakou dopravu) - to co napsal/a "Ja" neplati vzdy.... napr. kdyz zamestnavatel proplaci MHD zamestnanci, ktery jede neco vyridit, tak se to k platu nepridava; naopak prispivat na cestu do zamestnani nelze (zam-tel si to do nakladu nemuze dat)
Re: Příspěvky na dopravu
*****
kdyby vam platil svoz, tak muze, viz §24 odst. zg):
zg) výdaje (náklady) na dopravu zaměstnanců do zaměstnání a ze zaměstnání zajišťovanou zaměstnavatelem vlastními nebo jím pronajatými dopravními prostředky nebo dopravními prostředky smluvního dopravce. Za dopravní prostředky se pro účely tohoto ustanovení považují motorová vozidla pro přepravu deseti a více osob, ....
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
15. 3. 2006 7:28
Když přispívá zaměstavatel zaměstnanci na dopravu, může si to dát do nákladů. Moc děkuji.