Hlavní navigace

Prodej čajů

  • (neregistrovaný)

    26. 9. 2010 7:07

    Dobrý den,

    rád bych zahájil prodej čajů. Můj záměr je nakupovat od tuzemského dodavatele sypaný čaj ve pytlích. Ten bych chtěl dále prodávat již balený v sáčcích (klasický sypaný čaj).

    Mohu mít vlastní sáčky/obaly? Nemusím zde uvádět mého dodavatele? Mohou zde být tedy informace pouze o prodejci (mě) a mohu třeba těmto čajům dát i nějaký "obchodní" název? Nemyslím tím zaměnit pravou identitu ...že je v sáčku černý, bílí, zelený čaj bude samozřejmě jasné a viditelné.

    Nerad bych třeba porušil nějaký zákon, že jsem neoznačil něco po jsem měl nebo že jsem nějaké údaje zatajil atd.

    Děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 9. 2010 0:26

      jezevec (neregistrovaný)

      obrátil bych se na jednu nejmenovanou firmu, která sídlí na zbraslavi v zámku, a která je jedním z největším výrobců balených čajů u nás. balí na požádání, tak jako všichni ostatní, i pod cizí značkou.
      takže: náklady (na vaše výrobní zařízení) nula, riziko nula, nestaráte se o značení, a těžko vymyslíte čajový produkt který by oni neměli.
      jinak to na co se ptáte dělat po svejch je práce tak na rok, to připravit dobře, a náklady (zejména na hygienu vstupní materie a balicí linky) se budou pohybovat ve statisících.
      a to se ani neptám, jestli máte zajištěný odbyt v tunách, nebo chcete jen-tak při studiích dělat pokusy. . . .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).