Hlavní navigace

Služba z třetí země, uskutečněná v ČR

• (neregistrovaný) 213.168.185.---

19. 4. 2006 7:35

Dobrý den,

obracím se na Vás s prosbou o radu, jak co nejlépe vyřešit následující případ.
    Přišlo nám zboží ze třetí země (USA) hodnota na faktuře, která šla se zbožím a na celních papírech byla 88,- USD. Týden na to nám od této firmy přišla oficiální faktura za toto zboží v hodnotě 1360,- USD. Říkala jsem o tom svému šéfovi s tím, že bude třeba předělat celní papíry podle skutečné hodnoty zboží na druhé faktuře. Říkal, že to je OK, že má u nich ještě nějakou slevu, tak domluví, aby fakturu předělali na oněch 88,- USD a nebude třeba nic předělávat. To bylo v říjnu 2005. Nějakou dobu se to táhlo a teď vyšlo najevo, že sleva už byla vyčerpána jinde a tudíž faktura zůstane, jak je na 1360,- USD. Jelikož je to poměrně dlouhá doba na to, jít na celní úřad s tím, že skutečná hodnota zboží je mnohem vyšší než je na papírech a myslím, že by to nezůstalo bez postihu, napadlo mě (dodavatel z USA souhlasí) rozdělit fakturu na 88,- USD (za zboží) a 1272,- (za služby). Nevím ale jaký nejvhodnější druh služby vybrat. Napadlo mě, že by nám dodavatel z USA mohl fakturovat výukový kurz o zacházení s dodaným zboží + tlumočnický servis uskutečněný jeho pracovníky v naší firmě v ČR. Pak by místem plnění bylo ČR, pro USA dodavatele by to bylo osvobozeno od DPH a my bychom provedli reverse charge. Bude nutné předělat přiznání k DPH za toto období, ale s celnicí nebude třeba nic řešit. Je to tak?

Předem děkuji všem ochotným za odpovědi.

Dana

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).