Hlavní navigace

Podnikání při zaměstnání v podobném oboru

  • (neregistrovaný) 89.29.6.---

    6. 10. 2010 18:59

    Dobrý den, chtěl bych se informovat zda pokud pracuji v bance tak zda můžu podnikat jako vedlejší činnost v podobném oboru, konkrétně jako finanční poradce (většinou pojišťovací produkty) ???
    Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 10. 2010 7:41

      autorka

      Dobrý den,

      zákoník práce v § 304 uvádí: 

      (1) Zaměstnanci mohou vedle svého zaměstnání vykonávaného v pracovněprávním vztahu vykonávat výdělečnou činnost, která je shodná s předmětem činnosti zaměstnavatele, u něhož jsou zaměstnáni, jen s jeho předchozím písemným souhlasem.
      (2) Jestliže zaměstnavatel souhlas podle odstavce 1 odvolá, musí být odvolání písemné; zaměstnavatel je povinen v něm uvést důvody změny svého rozhodnutí. Zaměstnanec je pak povinen bez zbytečného odkladu výdělečnou činnost skončit způsobem vyplývajícím pro její skončení z příslušných právních předpisů.
      (3) Omezení stanovené v odstavci 1 se nevztahuje na výkon vědecké, pedagogické, publicistické, literární a umělecké činnosti.


      Shodnost činnosti finančního poradce s předmětem podnikání zaměstnavatele musíte posoudit sám. 

      Dagmar Kučerová

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).