Hlavní navigace

§ 88a - (trestní řád) - archivace

  • (neregistrovaný) 212.71.171.---

    2. 8. 2006 12:58

    Dobrý den,

    mám dotaz k tomuto zákonu.
    Pokud jste jakýkoliv telekomunikační poskytovatel, musíte na rozhodnutí policie podat informace o klientech. např.: o klientech, kteří se připojili na internet přes nějakou adresu a oni budou chtít vědět jejich osobní údaje.

    1) Není někde definováno, jak dlouho se musí tyto záznamy uchovávat?

    Předem děkuji

    Policie se odkazuje na tento zákon:

    § 88a
    (1) Je-li k objasnění skutečností důležitých pro trestní řízení třeba zjistit údaje o uskutečněném telekomunikačním provozu, které jsou předmětem telekomunikačního tajemství anebo na něž se vztahuje ochrana osobních a zprostředkovacích dat, nařídí předseda senátu a v přípravném řízení soudce, aby je právnické nebo fyzické osoby, které vykonávají telekomunikační činnost, sdělily jemu a v přípravném řízení buď státnímu zástupci nebo policejnímu orgánu. Příkaz k zjištění údajů o telekomunikačním provozu musí být vydán písemně a odůvodněn.
    (2) Příkazu podle odstavce 1 není třeba, pokud k poskytnutí údajů dá souhlas uživatel telekomunikačního zařízení, ke kterému se mají údaje o uskutečněném telekomunikačním provozu vztahovat.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).