Hlavní navigace

Sklad v eshopu

• (neregistrovaný) 83.208.32.---

7. 9. 2006 22:45

Dobrý den,

vrtá mi hlavou toto: mám jako FO eshop bez zaměstnanců, vedu DE, jsem plátce DPH - nabízím několik tisíc položek, skladem máme jen minimum zboží. Toto zboží evidujeme velmi primitivním způsobem - žádné skladové karty, nic podobného, prostě jen soupis zboží a počet jednotlivých položek. Všechno zboží (knižní tituly) je nakupováno na základě objednávek, po dodání dodavatelem je pak toto zboží ihned vyexpedováno (účetní by asi řekli, dáno do spotřeby), zůstává zanedbatelné množství, které se třeba vrací jako nedoručené nebo si zákazník nákup rozmyslí.

Rád bych se zeptal odborníků, jak vést sklad v DE u internetového obchodu, který vlastně žádný sklad nemá - pokud přivezu třikrát do týdne zboží s fakturou, mající 200 položek a zároveň 195 těchto položek vyexpeduji zákazníkům, přece nebudu těmto položkám vydávat nějaké skladové karty, když je hned "vyskladním". Ale s čím pak porovnat fyzickou inventuru na konci roku? Přeci i u kontroly korunou musím mít nějakou průběžnou evidenci, abych měl s čím porovnávat, že?

Těším se na vaše rady, děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).