Hlavní navigace

Bazar a komisní prodej

 • (neregistrovaný) 46.23.60.---

  22. 10. 2016 6:20

  Zdravím. Rád bych se zeptal:
  1) Někdo mi přinese zboží do komise, které bude chtít prodat za 1000.  Moje marže je řekněme 50%... Budu tedy toto zboží nabízet k prodeji za 1500, kdy mi marži zaplatí konečný zákazník? Nebo ho nabídku za 1000, a marži zaplatí ten, který chce zboží prodat? Nebo záleží na domluvě? Nejednalo by se v druhém případě o službu? Jde snad v obou případech o službu?
  2) Pokud se jedná o zprostředkování prodeje zboží použitého, lze uplatnit tzv. zvláštní režim DPH, kdy platím daň pouze z přirážky odečtenou o daň  z přirážky? Dočetl jsem se jen o případech nákupu použitého zboží za účelem prodeje, nevím tedy, zda lze zvláštní režim uplatnit i v případě zprostředkování prodeje.
  3) Týká se elektronická evidence tržeb (EET) i obchodníků s použitým zbožím, uměleckými díly, sběratelským kousky, atp...?
  4) Viděl jsem bazary, které se soustředí na prodej nového (nepoužitelní) zboží. Jak toto funguje? Stačí abych danou nepoužitou věc odkoupil od obyčejného občana, který není OSVČ? A rázem se  z úplně nového zboží stane zboží "použité", u kterého můžu uplatnit zvláštní režim, kdy budu odvádět DPH pouze z přirážky osvobozené o daň z přirážky?

  Předem díky, jelen 

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).