Hlavní navigace

Srážky ze mzdy - papíry kolem

• (neregistrovaný) 83.208.69.---

9. 10. 2006 10:38

Přijali jsme nového zaměstnance, který uvádí, že má platit alimenty na dítě. Jak se srážkami postupovat papírově správně?

1. Zjistit, jestli se jedná o exekuci na mzdu nebo jenom povinnost platit alimenty.

2. Pokud se jedná o exekuci, informovat soud, který o exekuci rozhodl. Srážet musíme už na základě toho, že o exekuci víme, peníze deponujeme na svém účtu, dokud nám nepřijde rozhodnutí o exekuci na naši firmy. Nebo se to deponování dá nějak legálně obejít, aby výživné bylo posláno hned?

3. Pokud se jedná jenom o povinnost platit alimenty, tak rozhodnutí soudu nepotřebujeme, stačí nám žádost o provádění srážek ze mzdy. Pokud si zaměstnanec žádost nedá, nemůžeme srážet.

4. Pokud zaměstnanec o srážky požádá, co by mělo v žádosti být - nacionále zaměstnance, žádám o provádění srážek ze mzdy na účely výživného v měsíční výši XX Kč ve prospěch nezletilého XY, zasílejte na bankovní účet matky nezletilého XXXX. Stačí takhle, nebo tam musí i který soud mu vyživovací povinnost stanovil a pod jakým číslem jednacím?

Prosím, uvažuju správně, nebo je to jinak? Já mám v ruce zatím jenom dotazník od zaměstnance, ještě jsem s ním nemluvila, zápočtový list mi nedodal a mám pocit, že doteď byl OSVČ, takže ho asi ani mít nebude.

Děkuji :o)

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).