Hlavní navigace

Varianta vyřešení převodu spoluvl. podíl

• (neregistrovaný) 62.168.16.---

13. 10. 2006 11:21

Mohl bych Vás prosím požádat o radu ohledně mého rozhodnutí před kterým nyní stojím?

Jde o způsob jakým převedu 1/2 spoluvl. podílu bytu (poř.cena bytu 940tis.r.2005) z mé expřítelkyně na mě?

Varianta 1 - změna zápisu bude provedena na zákl. kupní sml. Na základě předběžné domluvy se expřítelkyně vzdala nároku na fin vyrovnání, tzn. že sml. bude pouze
    jenom jako doklad pro zápis. Veškeré nákl. polat. hradím já (znal. posudek, daň z převodu, daň z příjmu).
    Při uvažované odhadnuté ceně 1/2 podílu cca 600tis. odhaduji náklady na 70 tis. Kč.

Varianta 2-změna zápisu bude provedena na základě darovací sml. Opět náklady, poplatky hradím já. Odhaduji
    (znal. posudek, darovací daň) cca 78tis. Kč.

Varianta3- údajně lze sepsat dohodu, která mi zajistí, že se expřítelkyně oficiálně/pís. dohoda u notáře vzdá svého nároku,
    v případě prodeje celého bytu v budoucnosti, předpokládám v horizonzu 5 let. Lze to tak vyřešit??

Potřebuji se nutně rozhodnout, abych měl zmíněnou záležitost nějakým způsobem už konečně vyřešenou. Varianta 1 mě, odrazuje
    z důvodu pro mě nejasného stanovení vyrovnání daně z příjmu, která bude přítelkyni vyměřena, viz naše dohoda o hrazení všech nákladů a polatků? Je to reálné?
    Varianta 2-mi zatím vychází nejčistější, nejsnažší, ale také nejnákladnější?
    Varianta 3-se mi líbí nejvíce, protože uvedeným způsobem nevyhodím cca 70tisc. na daních 2x (nyní a při bud. prodeji),
    ale pouze jednou při plánovaném prodeji cca v horizontu 5 let.
    V současné době je pro mě rozhodující nevyhodit zbytečně 70tis., ale na druhé straně bych chtěl mít vyřešený spoluvlastnický podíl
    po našem rozchodu, tak aby nevznikly do budoucna nějaké spory i když, expřítelkyně tvrdí, že nic požadovat nebude. V současné době jsem doplatil překlenovací úvěr a nyní splácím řádný úvěr ve výši 550tis.Kč. Můžete mi prosím ulehčit rozhodování případně poskytnou kvalifikovanou konzultaci, kterou zaplatím?? Jsou mé propočty správné?
    Děkuji za Vaši pomoc Honza

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).