Hlavní navigace

dovoz SW z USA a DPH

  • (neregistrovaný) 85.160.90.---

    20. 11. 2006 13:15

    Prosím o radu - co vstupuje do základu DPH při dovozu SW na CD? Považuje se celá zásilka za zboží, kdy do základu daně podle § 38 ZDPH vstupuje základ pro vyměření cla, včetně cla, dávek a poplatků a vedlejších výdajů? V případě software by se tak DPH počítala jen z hodnoty CD nosičů a přepravy - z řádku 47 JSD - a hodnota samotného SW by se nedanila - ale je to tak správně? Pokud bychom software stáhli z internetu, DPH odvedeme z hodnoty SW jako z elektronické služby. Není možné že se v případě dovozu software na CD dodaňuje i hodnota software? Děkuji za vaše názory a zkušenosti.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).