Hlavní navigace

Dohoda o pracovní činnosti

• (neregistrovaný) 86.63.192.---

20. 11. 2006 13:55

Prosím o radu mzdové účetní.

Ve firmě jsme měli brigádníka, se kterým jsme vždy sepsali dohodu o provedení práce, takže jsme neplatili sociální ani zdravotní. V měsíci září bylo 100 odpracovaných hodin vyčerpáno a mě bylo řečeno vedoucím výroby, že bude pracovat dál. Proto jsem ho od 2.října přihlásila na sociálku a zdravotku. Brigádník u nás v říjnu odpracoval pouze 8 hodin, odměna mu náleží 720,-Kč (hrubého). Do konce tohoto roku už chodit na brigádu nebude. Z toho důvodu jsem ho raději k 15. 11. 2006 odhlásila ze sociálky a zdravotky.

Nejsem si jistá, jestli s ním mám správně uzavřenou smlouvu, když jsem uvedla, že práci bude vykonávat od 2.10.2006 do 15.10.2006, odměna bude 720,-Kč a rozsah pracovní činnosti je sjednán na 8 hodin s tím, že výkon práce nepřekročí polovinu stanovené týdenní prac.doby.

A co by se stalo, kdyby neodpracoval vůbec nic? To bych poslala jen odhlášku na zdravotní a sociální?

A jak by to vypadalo, kdybych měla s ním sjednanou dohodu o pracovní činnosti na dobu neurčitou? Kterým dnem ho odhlašuji ze sociálky a zdravotky?

Předem děkuji dobré duši, která odpoví.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).