Hlavní navigace

Dílčí faktura????

  • (neregistrovaný) 80.188.107.---

    11. 1. 2007 13:33

    Dostala jsem od dodavatele daňový doklad s textem "dle smlouvy xxxx Vám vystavujeme dílčí fakturu ve výši 20% z celkové ceny....."
    Ve smlouvě je uvedeno, že bude hrazeno 20% při podpisu smlouvy a zbytek po dodání.Ke dni podpisu smlouvy samozřejmě nedošlo k žádnému dílčímu plnění nemohu tudíž účtovat do nákladů.
    1) Mohu toto brát jako daň.doklad s DUZP v den vstavení?
    2) jak mám účtovat? Jako zálohu?

    Od stejné firmy mě dorazila na základě jiné smlouvy zálohová faktura a poté daňový doklad, proto nevím jestli nemám v tomto případě postupovat jinak. Faktury jsou vystavovány přesně podle znění smluv ( v jedné se mluví o zálohách, v druhé o dílčích fakturách), takže jsou v tomto směru v pořádku.
    Jen nevím jestli je možné uplatnit si DPH na základě tohoto dokladu v den vystavení (dle §21 odst.6 jestli ho chápu správně) a účtovat v obou případech o zálohách?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).