Hlavní navigace

společné zdanění manželů

  • (neregistrovaný) 85.71.235.---

    12. 2. 2007 23:05

    Dobrý den,
    můžete mi sdělit, zda-li při společném zdanění manželů, které budu dělat letos poprvé si mohu uplatnit ztrátu z podnikání.
    Oba jsme s manželem zaměstnanci, já ještě po práci částečně podnikám. Letos poprvé chceme uplatnit společné zdanění manželů. V roce 2005 jsem se díky pozdní úhradě od odběratele dostala do ztráty(mám daňovou evidenci), odběratel zaplatil až v roce 2006, o to víc vykazuji zisk. Mohu si při společném zdanění uplatnit samostatně ztrátu z minulého roku? Bohužel mi obchod již moc nejde a vypadá to, že letos žádný zisk ani v budoucích letech zřejmě nebude, takže asi nebudu již mít možnost ztrátu uplatnit.
    V § 13 a) ZDP jsem vyčetla, že nelze, nevím ale jestli neexistuje nějaká klička.
    Děkuji za radu
    Lenka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).