Hlavní navigace

odměny staturárních orgánů u družstev

  • (neregistrovaný) 83.69.52.---

    14. 2. 2007 6:51

    Dobrý den, mohl by mi někdo poradit? Mám bytové družstvo, kde plocha bytů členů tvoří 80 % celkové plochy. Jak mám postupovat u odměn staturáním orgánům? V knize Účetnictví pro bytová družstva a společenství vlastníků jednotek od A do Z např částku 10.000 násobí těmi 20 % (nečlenové). Nevím ale proč to tak je. V § 25 ZDP se píše, že odměny členů statutárních orgánů jsou daňově neuznatelné. Autorka ve vydání z roku 2001 odkazuje na § 24 odst. 2 písm zc) a z tohoto důvodu dává jako neuznatelné náklady pouze těch 20 %. Já to ale nechápu. Mohl by mi to prosím někdo vysvětlit?
    Moc děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).