Hlavní navigace

Prodej osob. auta v obch.majetku-spěchá!

  • (neregistrovaný) 194.228.244.---

    20. 2. 2007 9:18

    Prosím o radu.
    Podnikatel vedl v roce 2005 DE, za rok 2006 bude uplatňovat
    výdaje procentem z příjmů. Na konci roku 2006 prodal osobní automobil vedený v obch.majetku. Jedná se o příjem dle §7 nebo
    §10? Četla jsem názor, že lze provést obojí. U §7 navíc uplatnit
    paušální výdaje, ale zahrnout pro placení zdrav. a soc.pojištění.
    U § 10 předtím vyřadit z obch.majetku. Nejsem si ale jista, zda je
    možno použít co je pro podnikatele výhodnější. Prosím poraďte!
    Díky.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).