Hlavní navigace

Vyúčtování záloh na spotřebu energií...

 • (neregistrovaný) 193.25.183.---

  23. 2. 2007 14:30

  Dobrý den,
  chtěl bych se poradit ohledně situace, která nastala při vyúčtování záloh na spotřebu energií a služeb u pronajatého bytu:
  Máme s manželkou pronajatý byt od vlastníka, platíme nájem + zálohy. Ve smlouvě je uvedeno
  "Úhrada služeb spojených s užíváním bytu a dodávky energií, správcovské poplatky (např.: úklid společných prostor domu, odvoz domovního odpadu, výtah, vodné a stočné, ústřední topení, spotřeba el. energie v bytě atd.) je zahrnuta ve výši 2300Kč měsíčně. Pokud by z následných vyúčtování správce objektu a dodavatelů služeb vyplynulo, že skutečně vzniklé a účtované náklady za služby a spotřebu médií přesahují v měsíčním průměru částku 2300,- Kč, zavazuje se nájemce pronajímatelům vzniklý rozdíl uhradit."
  Nájemce mi poslal vyúčtování, ve kterém je započítána spotřeba el. energie, vodné a stočné, teplo a teplá užitková voda, odvoz ddom. odpadu, el. energie spol. prostor, úklid společných prostor (až potud souhlasím), ale zároveň zahrnul i: pojištění nemovitosti, odměna správce, provozní fond, fond oprav a obnovy. Chtěl jsem se tedy zeptat, jestli má na toto právo - ať již ze zákona, nebo z formulace smlouvy a nebo jestli požaduje platbu neoprávněně.
  Předem moc díky za názory a komentáře,
  Honza Novotný

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).