Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Přišel vám e-mail či SMS s „aktualizací informací o zdravotním průkazu“? Jde o podvod
Tiché víno do 500 Kč bude opět jako dar daňově uznatelné
Podpora i pochybnosti a kritika: Jak sociální sítě prožívaly ničivý požár ve Zlíně
Jak bude vypadat EET 2.0 a doprovodné daňové změny? Připravili jsme detailní přehled
Důchod nemusí stačit. Mnohým Čechům bude v penzi chybět až 15 tisíc měsíčně
Další nejasnost kolem nového hlášení. Jak je to s autorskými honoráři?
1. 3. 2007 14:19
Dobrý den,
vedu daňovou evidenci
1) v. r. 2005 jsem zakoupil odbornou literaturu a software potřebnoý pro mé podnikání. Podnikat jsem začal až v květnu 2006. Mohu uplaltnit tyto výdake jako daňové - nezbytně vynaložené výdaje spojené se zahájením činnosti.
2) v roce 2005 jsem také absolvoval rekvalifikační kurs z oboru, ve kterém podnikám, podnikat jsem začal v květnu 2006, ale kurz jsem zaplatil podle výpisu z účtu již v r. 2004 (prosinec), fakturu mám však vystavenou s datumem přijetí platby únor 2005. Mohu tyto výdaje uplatnit jako daňové - nezbytně vynaložené výdaje spojené se zahájením činnosti v daňovém přiznání za rok 2006.
Děkuji moc.
V.