Dobrý den,
myslím, že Vaší činnosti by obsahově odpovídala živnost č. 56 Poskytování software, poradenství v oblasti informačních technologií, zpracování dat .. Více: http://www.podnikatel.cz/zakony/narizeni-vlady-o-obsahovych-naplnich-zivnosti/obsahova-napln-zivnosti-volne-podle-jednotlivych-oboru/
Kdy začít? Jako OSVČ vedlejší nemusíte první rok platit zálohy na pojistné, záleží jen na Vás, kdy vše vyřídíte a začnete skutečně podnikat. Vyčkat na zájem klientů bych doporučovala, jen by se nemuselo vyplatit nabízení služeb např. prostřednictvím reklamy bez vyřízeného živnostenského oprávnění.
Dagmar Kučerová ;)
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
2. 1. 2011 20:06
Dobry den, chtela bych se zeptat na OSVC vedlejsi a hlavne na druh zivnosti. Chtela bych si privydelavat - obnovou ztracenych dat z disku (fotky, dulezite dokumentace a tak..) jaka zivnost to je? a jestli hned mam zalozit zivnost nebo pockat az budou klienti.. moc dekuji.