Hlavní navigace

Auto: využíváno manželi - oba OSVČ

  • (neregistrovaný) 85.135.16.---

    9. 3. 2007 10:34

    Dobrý den,
    prosím vás o ujasnění následujících otázek.
    Manželka OSVČ si pořídila auto pro své podnikání na leasing - hradí leasingové splátky.
    Auto je současně využíváno jejím manželem (také OSVČ) pro jinou podnikatelskou činnost.
    a) mohou si dávat hrazené leasingové nájemné poměrně každý do svých nákladů podle knihy jízd?

    b) jak je to s náklady na opravu auta? Může si je dávat do nákladů manžel?

    c) spotřebovatné PHM (podle dokladů) si mohou na základě knihy jízd uplatnit také každý do svých daňových nákladů?

    d) jedná se o návaznost na § 24 odst. 2 písm. k bod 3?

    Děkuji

  • Žádné názory

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).