Re: Příjmy podle §10-pohledávka děděním
To mě napadlo také hned, jenže je tam taková věta: předmětem daně nejsou příjmy získané zděděním...atd. a majetková práva, s vyjímkou příjmů z nich plynoucích. viz. §3, odst.4, a). Takže bych byla v tom opatrná, záleží ale o se jedná.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
9. 3. 2007 20:30
Po zemřelém klientovi zbyla pohledávka, nikoliv z podnikání. Na tuto pohledávku byl sepsán splátkový kalendář na tři roky a zdědila ji manželka,důchodkyně bez příjmů. V roce 2006 obdržela manželka splátky dle splátkového kalendáře a měla by je zdanit jako příjmy dle §10. Protože neměla žádné prokazatelné výdaje k tomuto příjmu, pak se potřebuji jen ujistit, že nelze uplatnit výdaje vůbec žádné, ani %. Nebyla by nějaká klička ? Je to dost vysoká částka.